c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Jälgi meid

Jooksuekspert Laskeduatlon

REGISTREERU

Jooksuekspert Laskeduatlon

Võistlus toimub 15. mail Tehvandi spordikeskuse lasketiiru juures.

Võistlus algab kell 16:00

Võistlus on võistkondlik kuhu kuulub 3 inimest – 2 meest/poissi ja vähemalt 1 naine/tüdruk, kusjuures meesvõistlejat võib asendada naisvõistlejaga.

Ühe võistleja vahetus näeb välja selline:

Start antakse tiiru juurest, võistleja läbib 500m pikkuse jooksuringi ümber lasketiiru vastupäeva.

Iga võistleja laseb tiirus laskesuustamise püssist 5 lasku lamades asendis aluselt 115 mm läbimõõduga metallmärki (püstimärk). Lapsed 2010 ja nooremad kasutavad laskmiseks õhkrelva ning lasevad õhkrelva metallmärki. Relvad on on kogu aeg lasketiirus ja võistlejad neid suusatamise ajal kaasas kandma ei pea. Peale laskmist võtab võistleja jalgratta vahetusalast. Iga möödalasu eest tuleb sportlasel pärast laskmist läbida jooksul 75m ja rattal 125m pikkune trahviring. 1500m pikkune rattaring sõidetakse päripäeva. Jõudes tagasi tiiru, paneb ratta rattahoidjale ja suundub taaskord laskma. Peale teist laskmist teeb võistleja veel 500m jooksuringi ja tiiru jõudes annab üle vahetuse puudutades oma võistkonnakaaslasele.

Viimane võistleja teeb samuti oma osa läbi ja lõpetab finišis samas kohas, kus võistlus algas.

Arvestust peetakse neljas kategoorias – külad, ettevõtted, sõpruskonnad ja noored. Iga võistleja individuaalset aega ei võeta. Lasketiirus möödalaskude arvu peab iga võistleja ise arvestama ning meelespidama vajadusel trahviringide arvu.

Võistlejate järjekorra otsustab iga tiim ise.

Enne võistluse algust toimub relvade pealelaskmine, mille käigus selgitatakse võistlejatele ohutusnõudeid ning võistlejal võimaldatakse proovida laskmist. Pealelaskmisel sooritab iga võistleja kokku 10 lasku metallmärki.

Ajavõtt toimub käsitsi ja võetakse jooksvat aega, ehk osalejate individuaal aegasid ei kindlustata. Võrdsete tulemuste korral vaadatakse laskmistulemusi.

Stardid antakse eeldatavalt 4-5 võistkonna ühisstardina. Startide arvu määrab ära registreerunud tiimide arv.

Korraldajate poolt on laskmisvarustus ja laskemoon. Ratt- ja jooksuvarustus peab olema igal osalejal endal. Soovitame kasutada maastikurattaid või siis cyclocross rattaid, kuna rattarada asub muru- ja mullakattega aladel.

 

AJAKAVA

15:45 – Kogunemine, juhendamine, ohutusnõuete ja reeglite selgitamine
16:00 – Pealelaskmise algus
17:00 – Orienteeruv startide algusaeg.
19:00 – Orienteeruv autasutamise aeg

 

PUNKTIARVESTUS

Kirja lähevad võistkonna kõigi kolme liikme koondtulemus. Võitja selgitatakse Otepää Mängude tavapärase punktisüsteemi alusel, kus 1. koht saab 50 punkti, 2. koht 45 punkit ja 3. koht 40 punkti jne. Võistlusklasside parimaid autasutatakse sponsorite meenete ja karikatega.

Korraldaja poolt on tagatud joogid ning suupisted.

NB! Võistkond saab kasutada hooaja jooksul kokku maksimaalselt 35 inimest erinevate alade peale.