Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED

Reketlon

Registreeru

Reketlon

REKETLON  ehk  Lauatennis + Sulgpall.

Võistlus on võistkondlik, kus võistkonna suurus on 4 mängijat– 2 meest ja 2 naist, kusjuures meesvõistlejaid võib asendada naisvõistlejatega.  Esmalt mängitakse lauatennis –  11 punktini üksikmängu reeglitega.Seejärel lähevad mängijad edasi sulgpalli väljakule (servib see, kes võitis viimase punkti lauatennises. Mängitakse sulgpalli 21 pallingut üksikmängu piiride ja reeglitega.

LAUATENNIS

Servitakse kahe servi kaupa.

Seti võidab mängija, kes esimesena  saavutab  11 punkti, välja arvatud juhtudel, kui  mõlemad mängijad on saavutanud 10 punkti. Sel juhul võidab seti see mängija, kes esimesena  saavutab  2  punkti enam kui vastasmängija.

Pall  on   mängus    alates  viimasest hetkest, mil see asub liikumatult     vaba   käe    peopesal   enne   servimiseks ülesviskamist,   kuni   selle   momendini,  mil pallivahetus on lõppenud punktiga või uue palliandmisega.

Uus pall antakse löögivahetuse puhul, kui punkti ei loeta. Punkt antakse resultatiivselt lõppenud löögivahetuse järel. Reketiga käsi on käsi, mis hoiab reketit. Vaba käsi on käsi, mis ei  hoia  reketit. Mängija  lööb   palli,  kui    ta   puudutab    seda   käes oleva  reketiga või reketikäega allpool rannet.

Mängija  puudutab lennult palli, kui ta ise või  miski, mida ta kannab või mis on tal seljas,  puudutab   mängus   olevat palli, mis on tema lauapoole  kohal või lendab selle suunas, ilma et oleks  põrganud  temapoolse laua mängupinnale pärast seda, kui vastne viimati palli lõi.

Pall loetakse lennanuks üle või  ümber  võrgukomplekti,  kui see    lendab    vastase  lauapoolele  ükskõik kust,  välja arvatud  võrgu  ja  võrgupostide  vahelt  või  võrgu ja laua mängupinna vahelt.

• Kõikideljuhtudel,   välja   arvatud  uue palli andmise korral, saab mängija punkti:
    • kuivastane ei servi reeglipäraselt;
    • kui vastane ei tõrju reeglipäraselt;
    • kui ta on sooritanud servi või tõrje ja pall puudutab midagi muud peale võrgukomplekti, olles enne löödud vastase poolt.
    • kui vastase poolt löödud pall lendab üle tema lauapoole, või selle otsajoone ilma tema mängupinda puudutamata;
    • kui vastane lööb palli lennult;
    • kui vastane lööb palli kaks korda järjest;
    • kui vastane ise või see, mida ta kannabvõi  mis  on talseljas, liigutab paigast mängupinna;
    • kui vastane ise või see, mida ta kannab või  mis  on  tal seljas, puudutab võrgukomplekti;
    • kui vastase vaba käsi puudutab mängupinda;

Mõlemal võistlejal on õigus võtta vaheaeg settide vahel.

SULGPALL

Pallivahetust on võimalik võita kahel moel: lüüa sulgpall vastase väljakupoolele või kui vastane teeb vea.

Viga tekib kui sulgpall lüüakse väljapoole väljaku piire ja see puudutab maad, kui sulgpall ei ületa võrku või kui pall puudutab vastast või tema riietust.

Pallivahetuse võitja saab punkti ja õiguse sooritada järgmine serv. Esimeses geimis servib esimesena mängija, kes teenis viimase punkti. Järgnevas geimis pallib esimesena eelneva geimi võitnud mängija. Võidab kolmest geimist kaks võitnud mängija (2:0 või 2:1). Geimi võidab mängija, kes kas saavutab esimesena 21 punkti, edestades seejuures vastast vähemalt kahe punktiga (21:19) või geimi jätkudes saavutab kahepunktilise edu (näiteks 27:25). Seisul 29:29 võidab geimi mängija, kes võidab järgmise pallivahetuse (30:29).

Mõlemal võistlejal on õigus võtta vaheaeg geimide vahel.

PUNKTIARVESTUS

Mõlemal alal mängitakse nais- ja meesüksikmängud, mõlema võistkonna mehed mängivad mõlema vastas võistkonna võistlejatega läbi ja naised mängivad samuti omavahel läbi.

Punktiarvestus toimub kõikide mängijate, mõlemal võistlusalal saavutatud punktide summana. Arvestus on võistkondlik, ehk individuaalset arvestust ei arvestata.  Küll aga peetakse eraldi võistlusklasside (külad, sõpruskonnad, ettevõtted) arvestust. Lisaks aga on eraldi üllatus etappi üldvõitjale.